V čom sme jedineční

Top univerzita na Slovensku

Podľa výsledkov komplexnej akreditácie vysokých škôl z roku 2015 patríme do prvej päťky najlepších slovenských univerzít.

Atraktívne študijné programy

Ponúkame študijné programy s rýchlym uplatnením na trhu práce.

Campus

Unikátny moderný campus vybavený špičkovou technikou aj oddychovými zónami je situovaný v príjemnom prostredí vedľa žilinského lesoparku v pešej vzdialenosti od internátov aj centra mesta.

Študentské zahraničné mobility

Jednou z priorít UNIZA je vyslať každého nášho študenta na mobilitu aspoň raz počas jeho  štúdia.

Garancia ubytovania

Všetkým študentom 1. ročníka denného Bc. štúdia, ktorí nemajú trvalé bydlisko v Žiline, garantujeme ubytovanie v ubytovacích zariadeniach UNIZA.

Študentský život

Prejav svoj talent a nápady.  Moderuj v študentskom rádiu, píš scenáre pre študentskú televíziu, tancuj vo folklórnom súbore Stavbár alebo rozvíjaj svoj podnikateľský nápad v startupe Povolanie podnikateľ.

Na čom pracujeme

Dopravný generel

Naši experti na dopravu vypracovali dopravný generel, strategický dokument pre riešenia dopravy, pre viaceré slovenské mestá vrátane Žiliny.

Inteligentná doprava

Rozvoju inteligentných systémov v doprave sa na UNIZA venuje špičkový tím projektu ERAdiate pod vedením Dr. Karla Ernsta Ambroscha, rakúskeho experta na inteligentné dopravné systémy.

Elektromobil EDISON

Výskumy, merania a vylepšenia realizujú študenti UNIZA priamo na oranžovom prototype malého mestského experimentálneho elektromobilu - EDISON, ktorý bol celkom od základov vyvinutý a skonštruovaný na Strojníckej fakulte UNIZA.

Technológie proti poľadovici

Poľadovice na cestách budú možno už čoskoro minulosťou. Tím Výskumného centra UNIZA pracuje na automatickom protinámrazovom postrekovacom systéme.

S kým spolupracujeme

Univerzity

V oblasti spolupráce vo vzdelávaní a vede spolupracujeme s viac než 150-timi univerzitami po celom svete.

Absolventi

Cez fakultné alumni kluby sme v úzkom prepojení s našimi absolventmi.

Stredné školy

Sme v úzkom kontakte so strednými školami nielen v žilinskom regióne.

Verejnosť

Dvere našej univerzity otvárame verejnosti čoraz častejšie. Medzi obľúbené podujatia určené záujemcom o štúdium či širokej verejnosti patria Vianoce na univerzite, dni otvorených dverí DOD , Noc výskumníkov, Výskumná Stanica a ďalšie.

Štátna a verejná správa

Naši odborníci spolupracujú aj so zástupcami štátnej a verejnej správy. Spolupráca sa týka najmä oblasti dopravy.

Dokumenty

Rámcový akademický kalendár UNIZA

Výučba na UNIZA začína spravidla posledný septembrový pondelok. Oficiálne príslušný akademický rok trvá už od 1. septembra. Obdobie výučby je rozdelené na zimný a letný semester a skúšobné obdobia. Dôležité termíny študenti nájdu v akademických kalendároch svojich fakúlt.

uniza-1.jpg
uniza-3.jpg
vianoce-na-unieverzite-1.jpg
podpis_huawei.jpg
uniza-2.jpg
© 2017 Strojnícka fakulta. Všetky práva vyhradené.