Slávnostné otvorenie akademického roku 2023/2024

V pondelok 25. septembra sa na Žilinskej univerzite v Žiline (UNIZA) v aule DATALAN uskutočnilo slávnostné otvorenie nového už 71-prvého akademického roka pre takmer 8000 študentov. „Najväčšou výhodou zo sedemdesiatročnej histórie je, že sa naša Alma mater úspešne adaptovala na potreby súčasti. Vzdelávanie najmä mladej generácie je práca vo verejnom záujme. Prioritou zostáva spolupráca so štátnymi inštitúciami a praxou,“ povedal rektor žilinskej univerzity Ján Čelko s tým, že za kvalitou vzdelávacej inštitúcie stoja predovšetkým ľudia.

Poďakoval preto všetkým svojím predchodcom, kolegom, učiteľom, zamestnancom i študentom, ktorí boli a sú pevnou súčasťou akademického života UNIZA. „Želám našej univerzite múdrosť, ktorá načrtne humánnejšie limity ľudského prežívania ponukou nových hodnôt, zmyslu života i orientáciou na takú kvalitu, ktorá bude zodpovedať potrebám človeka postmodernej spoločnosti,“ doplnil  rektor UNIZA. Počas slávnostného zahájenia sa študentom a prítomným zamestnancom a hosťom prihovorili aj prof. Ing. Branislav Hadzima, PhD. (predseda AS UNIZA), prof. Ing. Milan Dado, PhD. (podpredseda Správnej rady UNIZA) a primátor mesta Žilina Peter Fiabáne. Atmosféru spríjemňoval kultúrny program, v ktorom sa predstavilo komorné zoskupenie mladých hudobníkov AdHoc Orchestra.