Dobry den,

V narodnom kontaktnom bode pre MSCA sme prakticky celodenny trening pre uchadzacov o granty MSCA Postdoctoral fellowship, ktori sa chystaju podat projekt v tohtorocnej vyzve.

Cielova skupina su vedci ktori ziskali titul PhD (alebo jeho ekvivalent) v obdobi poslednych 8 rokov. Moze sa jednat o zahranicnych spolupracovnikov ktori by radi realizovali svoj vyskum na Vasej univerzite. Taktiez je vhodny pre Vasich zamestnancov, ktori maju zaujem prostrednictvom MSCA PF nadobudnut zahranicne skusenosti. Trening bude prebiehat v anglictine, preto aj dalsie instrukcie dovolim si preposlat takto:

National contact point for MSCA in Slovakia is delighted to  invite you to a practical hands-on workshop for MSCA PF candidates, which will take place online, on 22 June, 9:00 – 14:45. The language of the workshop is English.

In this training we will cover:

  • Various elements of the application, incl. tips and advice
  • Several „how to write sessions: on Excellence, Impact and Implementation parts of an MSCA project
  • Cross-cutting issues which each proposal should address (such as ethics, gender, open science)
  • How to successfully submit your application and tips for further support in the preparation process
  • The training will feature an MSCA project evaluator, an expert on cross-cutting issues, examples from successful projects and past evaluation reports.

This training is open to all those who plan to submit an MSCA PF application in the 2022. Priority will be given to two groups of candidates: those intending to realize their project at a Slovak host organization and/or those applying to go abroad from a Slovak institution.

To register, the PF candidate needs to send CV including a short list of publications, plus brief information about where they plan to realize your project (name of the institute, plus relevant contact person). Slots will be filled on rolling basis. Link to join will be sent to registred participants.

Note: The training primarily aims at the applicant, however for those applying with a Slovak host their future supervisor and/or a support staff member helping with the application are most welcome to join the training as well.

We remain at your disposal for any questions.

Best wishes,

ZUZANA REPTOVÁ

Národný kontaktný bod pre Horizont Európa/ Horizon Europe National Contact Point

Európska rada pre výskum / European Research Council
Akcie Marie Curie-Sk³odowskej / Marie Sk³odowska-Curie Actions

____________________________________________________________________________

CVTI SR/ Lamacská cesta 8-A/ 811 04 Bratislava/ Slovak Republic

Phone: +421 917 733 513

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.horizont-europa.sk

Milí priatelia,

Fulbrightova komisia otvorila nový cyklus podávania prihlášok na Fulbright Slovak Scholar Program – 3-6 mesačný grant pre vysokoškolských pedagógov, vedecko-výskumných pracovníkov a odborníkov z praxe. Majú tak príležitosť realizovať vedecký výskum alebo prednášať na vysokej škole alebo výskumnej inštitúcii v USA podľa ich výberu. Prihlášky je možné podávať vo všetkých študijných a vedeckých odboroch okrem projektov v odboroch, kde sa vyžaduje priamy kontakt s pacientmi (klinická medicína). Termín uzávierky podávania prihlášok na akademický rok 2023-24 je 17. októbra 2022.

Všetky podrobné informácie sa dozviete na našej (novej) webovej stránke.

Keďže ale vieme, že podanie prihlášky stojí čas a energiu, pripravili sme si pre záujemcov o štipendium informačný webinár, ktorý tento program podrobne predstaví (aké sú kritériá, čo štipendium pokrýva, ako o štipendium požiadať a na čo sa pripraviť). Na webinár sa pripoja aj aktuálni štipendisti – Štefan Tkáč (University of Arizona) a Mária Havelková (California Western School of Law), aby sa záujemci priamo ich mohli opýtať všetko, čo ich zaujíma. Webinár sa uskutoční 21.júna 2022 o 17:00 hod. Je potrebné sa vopred zaregistrovať. Registrácia je otvorená do 21.júna do 12:00 CEST. Registračný link https://forms.gle/Z3zBtUBrVHwYeaHJ7

Budem Vám veľmi vďačná, keď tento email rozpošlete kolegom a pracovníkom na vašej inštitúcii!

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať.

Ďakujem veľmi pekne a zostávam s pozdravom,

Dáša Tako Velichová
Program Officer  

+421 919 496 191
www.fulbright.sk

Panenská 29, 811 03, Bratislava

 

Strana 1 z 21

© 2022 Strojnícka fakulta. Všetky práva vyhradené.